Historia

COMEL – 20 LAT NA RYNKU IT

obraz5Głównym zadaniem firmy Comel jest dostarczanie naszym Klientom optymalnych rozwiązań z zakresu informatyki, systemów bezpieczeństwa oraz telekomunikacji.

Comel rozpoczął swoją działalność w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na usługi IT. Ponieważ dostawy sprzętu komputerowego to nieodłączny element świadczenia usług, powstał także wtedy pierwszy sklep komputerowy. Istotnym elementem w kształtowaniu naszej świadomości i kompetencji był okres kiedy Comel był operatorem sieci dostępu do Internetu (2000 –2008). Pisząc o naszej historii nie sposób nie wspomnieć o systemie dla Spedycji i Transportu Compass, który był prekursorem powstania systemu Hermes, jednego z bardziej znanych systemów dla tej branży, pracującego w chmurze.

Przez lata działalności udało nam się wytworzyć silne relacje z kluczowymi dla naszej firmy Klientami. Dzisiaj po wielu latach wspólnej pracy możemy z dumą powiedzieć, że w ich sukcesie także my mieliśmy swój wkład. Outsourcing (usługi świadczone z zewnątrz) sprawdził się i obniżył znacząco koszty bez utraty jakości.

Jak systemy pracujące w chmurze, to i Datacenter, które Comel posiada na najwyższym poziomie. Zespół serwerów połączonych z macierzami, sprzętem sieciowym oraz urządzeniami zasilania awaryjnego, wszystko po to aby usługi były świadczone na najwyższym poziomie.

20 lat doświadczenia w branży pozwala nam trafnie doradzać. Dysponując zespołem 30 pracowników możemy wspierać na wysokim poziomie naszych partnerów. Odpowiedni podział kompetencji pozwala nam dobrze wykorzystać umiejętności członków naszego zespołu.

Najpierw ludzie! Comel dba o swoich pracowników. Poza godziwym wynagrodzeniem, fundusze celowe, dodatkowe ubezpieczenia czy podejście zarządu sprawiają, że pracownicy szanują nasze wspólne przedsięwzięcie. Uważamy, że dla naszych Klientów to, jak traktuje się ludzi też nie jest bez znaczenia.

Dzisiaj Comel posiada dwa oddziały, jeden przy ulicy Szewskiej w Miastku, drugi przy ulicy Koszalińskiej. Przestrzeń biurowa o łącznej powierzchni 650 metrów jest w sam raz dla naszej rozwijającej się firmy.