Kasy fiskalne

Co to jest kasa fiskalna?

Kasa fiskalna to urządzenie rejestrujące, posiadające homologację Ministerstwa Finansów lub Prezesa Głównego Urzędu Miar, służące do rejestracji obrotu oraz kwot podatku należnego przy sprzedaży towarów i usług. Kasa jest jednym z typów urządzeń rejestrujących. Innym urządzeniem jest drukarka fiskalna.

Czym różni się kasa fiskalna od drukarki fiskalnej?

Kasa fiskalna to urządzenie, które może działać samodzielnie, rejestrację sprzedaży na kasie realizuje się poprzez wprowadzanie kodów sprzedawanych towarów (lub usług) bezpośrednio z klawiatury lub za pomocą skanera. Drukarka rejestrująca to fiskalne uzupełnienie stanowiska sprzedaży opartego na komputerze i oprogramowaniu realizującym sprzedaż. Paragon wystawiany jest w programie komputerowym, drukarka jedynie drukuje gotowy paragon, rejestrując sprzedaż w swojej pamięci.

Możliwości wykorzystania kas fiskalnych i drukarek NOVITUS

Handel

Od początku istnienia marka Novitus tworzyła i tworzy systemowe rozwiązania z myślą o przedstawicielach handlu i usług. To właśnie im dedykowane są urządzenia i rozwiązania firmy Novitus.

Przemysł

Jednym z najistotniejszych aspektów funkcjonowania przemysłu jest możliwość śledzenia przepływu materiałów w łańcuchu dostaw. Można informacje przenosić do systemu informatycznego, przepisując je z dokumentów. Można też zastosować automatyczne odczytywanie informacji, zawartych na opakowaniach jednostek logistycznych.

Hotelarstwo

Działalność gastronomiczno-hotelowa należy do jednych z najtrudniejszych usług. Konieczność sprawnej, rzetelnej i szybkiej obsługi klienta jest warunkiem osiągnięcia sukcesu na tym polu.

Lekarze

Novitus swoją ofertę kieruje do tych wszystkich przedstawicieli służby zdrowia, dla których nowoczesne rozwiązania technologiczne wiążą się jednocześnie z prostą i intuicyjną obsługą urządzeń fiskalnych.

Prawnicy

Jedną z głównych zasad marki Novitus jest dostosowywanie swojej oferty do potrzeb rynku. Dlatego też specjalnie z myślą o przedstawicielach kancelarii prawnych stworzona została linia urządzeń fiskalnych, które łączą w sobie prostą i intuicyjną obsługę z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Jak wyposażyć swoją firmę w kasę lub drukarkę fiskalną?

Zapytaj naszych fachowców o najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.

Zamów urządzenie Novitus - intuicyjne i proste w obsłudze.

Zgłoś w Urzędzie Skarbowym ile kas będziesz mieć.

Korzystając z pomocy naszych fachowców - przeprowadź fiskalizację urządzenia.

Skorzystaj z odliczenia - zyskaj nawet 700 zł!

Uruchom swoją kasę - skorzystaj z instrukcji obsługi bądź pomocy naszych fachowców.